Strefa edukacyjna

Dostęp do strefy edukacyjnej jest darmowy – wystarczy, że dokonasz u nas zakupu a my uzbroimy cię w wymaganą i niezbędną wiedzę. Jeżeli czujesz niedosyt zapisz się na szkolenie stacjonarne. Zapraszamy do współpracy i życzymy Wam dobrej lektury!

Zespół DWI MOTION

Rozwiązania napędowe
Mitsubishi Electric.

Case Study – Falowniki realizacje DWI MOTION

Strefa edukacyjna DWI MOTION, czyli wprowadzenie do świata napędów.

Znakomita większość obecnie produkowanych maszyn i urządzeń napędzana jest silnikami elektrycznymi. Można powiedzieć, że silnik elektryczny jest „koniem pociągowym” procesów przemysłowych. Rozpatrując maszyny zauważymy, że większość z nich zbudowana jest z takich elementów jak: sterownik, silnik elektryczny, przekładnia i/lub sprzęgło oraz sama maszyna robocza. Pierwsze składowe nazywamy właśnie układem napędowym. Może on być zasilany prądem stałym lub przemiennym i przybierać różne formy wykonania w zależności od rodzaju zastosowanego silnika. Obecnie na rynku mamy do dyspozycji silniki: asynchroniczne indukcyjne, synchroniczne z magnesami trwałymi, EC oraz reluktancyjne. W dzisiejszym świecie najczęściej jednak korzystamy z dobrodziejstw standardowych silników asynchronicznych z wbudowaną klatką rozruchową. Takie silniki sterowane są z poziomu przemiennika częstotliwości potocznie nazywanego falownikiem. Falowniki swoją historią sięgają do lat sześćdziesiątych, lecz popularne i powszechne stały się dopiero w latach osiemdziesiątych, gdy dynamicznemu rozwojowi uległa technika cyfrowa. Dzisiaj falownik z silnikiem tworzą w zasadzie nierozerwalny duet i powszechnie są stosowane w przemyśle, sprzęcie AGD czy w aplikacjach komercyjnych. Samo używanie przemienników częstotliwości ma wiele zalet ale również prowadzi do pewnych niedogodności. Jeżeli ciekawią Cię wymienione wyżej zagadnienia – koniecznie musisz zagościć w naszej strefie edukacyjnej na dłużej lub po prostu zapisz się na jedno z oferowanych przez nas szkoleń napędowych. Firma DWI MOTION oferuje profesjonalny dobór, kompletację oraz sprzedaż układów napędowych w Polsce oraz Europie. Zajmujemy się układami napędowymi od wielu lat i w swojej historii uruchomiliśmy już tysiące różnych aplikacji. Z tego powodu chcielibyśmy podzielić się z Wami naszą wiedzą i doświadczeniami, dzięki którym obcowanie z napędami będzie dla Was czystą przyjemnością. Jak dobrać falownik do danej aplikacji? Czym są harmoniczne prądu? Do czego służą dławiki wejściowo/wyjściowe? Czym różni się soft starter od falownika? Jak falownik steruje silnikiem? Czym jest en koder? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w naszej strefie edukacyjnej. Wszystkie prezentowane rozwiązania bazują na ofercie przemienników częstotliwości od Mitsubishi Electric.

W naszej strefie edukacyjnej znajdziesz:

  • Techniczne filmy szkoleniowe prezentujące operowanie z danym typem falownika (Falowniki Mitsubishi Electric serii CS80, FR-E800, FR-A800, FR-F800).
  • Filmy prezentujące sposoby sterowania określonym typem obciążenia (obciążenia stałomomentowe, obciążenia zmiennomomentowe).
  • Techniczne filmy ukazujące nowe możliwości operowania z daną aplikacją (napęd pompy, wentylatora, kompresora, przenośnika, itp.).
  • Przydatne artykuły traktujące o tematyce napędowej i falownikowej: dobór przemiennika do aplikacji, regulator PID, dobór kabli i przewodów, serwis, itp.
  • Fachowe artykuły prezentujące specyficzną aplikacyjność danego falownika (pozycjonowanie, Load Characteristics, komunikacja, układy synchroniczne, wbudowany sterownik PLC, itp.).
  • Najciekawsze „Case Study” czyli nasze realizacje napędowe i ciekawe przypadki.
  • Opis aplikacji HVAC, czyli w jaki sposób postępujemy z napędem pompy, wentylatora i kompresora? W jaki sposób falowniki generują oszczędności energii elektrycznej?

Dla firm oraz osób, które zdecydują się na współpracę z nami oferujemy możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń oraz seminariów.